Brugerlogin

Indtast dit brugernavn og kodeord her for at logge ind på websitet:
Log ind

Har du glemt dit kodeord?

Menighedsråd

Klik her og læs referatet fra Menighedsrådsmødet 21. marts 2019 

Klik her og læs referatet fra Menighedsrådsmødet 11. april 2019

Klik her og læs referatet fra Menighedsrådsmødet 16. maj 2019

 

Menighedsrådsformand

Bea Konstanze Nielsen

Koralvej 5

2650 Hvidovre

tlf. 53 39 40 94

leifbea@teliamail.dk


Næstformand

Anne Gjelstrup

Gl. Køge Landevej 382, s.h.

2650 Hvidovre

tlf. 22 43 05 41

annegjelstrup54@gmail.com


Kasserer

Bente Christoffersen

Helenas Allé 23

2650 Hvidovre

tlf. 42 34 03 21

bschristoffersen@yahoo.com


Kirkeværge

Lars Riber Broberg

Langhøjvej 4

2650 Hvidovre

tlf. 60 62 53 17

lrbroberg@hotmail.com


Kontaktperson

Sognepræst Lene Skovmark

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

Tlf. 28 36 11 76

lenes@km.dk


Midori Fischer

Ankermandsvej 7

2650 Hvidovre

tlf. 29 80 23 29

midori@midorifischer.com


Jørgen P. Philippsen

Hvidovre Enghavevej 64, st. 

2650 Hvidovre

tlf. 36 77 03 58


Lydia Thygesen

Hellbergsvej 5

2650 Hvidovre

tlf. 36 49 17 21

lydiathygesen@mail.dk


Jens Peter Petersen

Bavnevej 12, 1. tv. 

2650 Hvidovre

tlf. 40 89 97 56

jens.peter.2650@gmail.com


Dorte Lønborg Friis

Søliljevej 64

2650 Hvidovre

tlf. 36 49 42 48


Jan Kjellerup Olesen

Søstjernevej 36

2560 Hvidovre

tlf. 22 17 10 50

jan@kjellerupolesen.dk


Birthe Ilse Petersen

Bårsevej 4

2650 Hvidovre

tlf. 31 15 79 25

biilpe@hotmail.com


Else Marie Jensen

Strandmarksvej 64, 1

2650 Hvidovre

tlf. 29 80 23 29

else.jensen79@gmail.com


Birgit Hagested

Søbyvej 52

2650 Hvidovre

tlf. 27 26 64 23

bhagested@gmail.com


Karl Johan R Eriksson

Strandvangsvej 9A

2650 Hvidovre 

tlf. 42 31 54 44

johan.eriksson@mail.dk


Sognepræst (kbf)

Rose Marie Tillisch

Rungsted Strandvej 47 B

2960 Rungsted

tlf. 41 42 34 86

rmt@km.dk


Sognepræst 

Marianne Mulnæs

Strandmarksvej 25

2650 Hvidovre

tlf. 21 66 77 43

mamu@km.dk


Sognepræst

Niels Christian Poulsen

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

tlf. 21 61 78 02

ncp@km.dk


Sognepræst
Lene Skovmark

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

Tlf. 61 62 09 88

lenes@km.dk


Stedfortræder

Liv Juul Beyer