Brugerlogin

Indtast dit brugernavn og kodeord her for at logge ind på websitet:
Log ind

Har du glemt dit kodeord?

Menighedsråd

Menighedsrådsformand
Anne Gjelstrup

Gl. Køge Landevej 382, s.h.

2650 Hvidovre

tlf. 22 43 05 41

annegjelstrup54@gmail.com


Næstformand
Kirsten Østergaard 

Søliljevej 46

2650 Hvidovre

tlf. 36 78 89 90

kirstenoe61@gmail.com


Kasserer
Bente Christoffersen

Helenas Allé 23

2650 Hvidovre

tlf. 42 34 03 21

bschristoffersen@yahoo.com


Kirkeværge
Lars Riber Broberg

Langhøjvej 4

2650 Hvidovre

tlf. 60 62 53 17

lrbroberg@hotmail.com


Kontaktperson
Michael Sabroe

Gl. Køge Landevej 378, 2. tv. 

2650 Hvidovre 

tlf. 23 47 42 82

m.sabroe@post.tele.dk


Else Marie Jensen

Strandmarksvej 64, 1

2650 Hvidovre

tlf. 29 80 23 29

else.jensen79@gmail.com


Midori Fischer

Ankermandsvej 7

2650 Hvidovre

tlf. 28 19 40 09

midori@midorifischer.com


Jørgen P. Philippsen

Hvidovre Enghavevej 64, st. 

2650 Hvidovre

tlf. 36 77 03 58


Lydia Thygesen

Hellbergsvej 5

2650 Hvidovre

tlf. 36 49 17 21

lydiathygesen@mail.dk


Dorte Lønborg Friis

Søliljevej 64

2650 Hvidovre

tlf. 36 49 42 48

 

Birgit Hagested

Søbyvej 52

2650 Hvidovre

tlf. 21 28 62 24

bhagested@gmail.com

 

Johan R Eriksson

Strandvangsvej 9A

2650 Hvidovre 

tlf. 42 31 54 44

johan.eriksson@mail.dk



Erik Pedersen

Søliljevej 8

2650 Hvidovre

tlf 36 49 01 56

ejm@pedersen.mail.dk


Hugo Hansen
- er bevilliget et års orlov indtil 10.12.21

Lisbeth Seiferheld, suppleant, er indtrådt i rådet på baggrund af Hugo Hansens orlov. 

Gl. Køge Landevej 243 B 1. 3

2650 Hvidovre 

tlf. 26 43 69 34 

l.seifer2009@gmail.com


Kirkebogsførende sognepræst
Niels Christian Poulsen

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

tlf. 21 61 78 02

ncp@km.dk


Sognepræst 
Marianne Mulnæs

Strandmarksvej 25

2650 Hvidovre

tlf. 21 66 77 43

mamu@km.dk


Sognepræst
Lene Skovmark Kofoed

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

Tlf. 61 62 09 88

lenes@km.dk


Sognepræst
Morten Nyboe Jakobsen

Strandmarkskirken

Strandmarksvej 38

2650 Hvidovre

Tlf. 51 81 42 30

mjak@km.dk

 

Sognepræst (pt på orlov)
Rose Marie Tillisch

Rungsted Strandvej 47 B

2960 Rungsted

tlf. 41 42 34 86

rmt@km.dk



Stedfortrædere

Annie Reenberg
Hanne Lind-Hansen
Kirsten Vamdrup